Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Reagujemy na zagrożenia związane z wychłodzeniem ogranizmu

Policjanci z łęczyckiej komendy w ciągu ostatniej doby dwukrotnie interweniowali w związku z zagrożeniem wychłodzenia organizmu. Tym razem pomogli dwóm nietrzeźwym mężczyznom, którzy przebywali na dworze a z uwagi na swój stan byli narażeni na niebezpieczeństwo wyziębienia.

29 stycznia 2017 roku policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Łęczycy interweniowali w stosunku do osób, które były narażone na wychłodzenie organizmu. Oba zgłoszenia pochodziły od przypadkowych osób, które na szczęście nie przeszły obok i powiadomiły o zagrożeniu. Okazało się, że mężczyźni znajdują się pod działaniem alkoholu i nie potrafią sami trafić do domu. Funkcjonariusze obu nietrzeźwych odwieźli do domu i przekazali pod opiekę rodziny.

Należy pamiętać, że na wychłodzenie organizmu są szczególnie narażeni bezdomni, osoby starsze i osoby nietrzeźwe przebywające na dworze. Jeśli widzimy takiego człowieka, nie wahajmy się zadzwonić na numer alarmowy aby powiadomić o tym funkcjonariuszy. Każde takie zgłoszenie jest natychmiast sprawdzane. Pamiętajmy również, że obowiązkiem każdego z nas jest reagowanie na cudzą krzywdę. Nie bądźmy obojętni wobec tych, którzy zwłaszcza teraz mogą potrzebować naszej pomocy. Wystarczy tylko jeden telefon pod numer 112 lub 997 lub 986, by uchronić kogoś od wychłodzenia i uratować czyjeś życie.