Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Forum idei ku bezpieczeństwu i dialogowi społecznemu

10 marca 2017 roku w Domu Kultury w Łęczycy z inicjatywy Komendanta Powiatowego Policji w Łęczycy odbyło się spotkanie z przedstawicielami placówek oświatowych, pedagogami, psychologami z powiatu łęczyckiego z którymi w ramach programu „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ” rozmawialiśmy o zagrożeniach związanych z zażywaniem narkotyków i dopalaczy.

Sesja „Forum idei ku bezpieczeństwu i dialogowi społecznemu” zgromadziła przedstawicieli placówek oświatowych, tj. dyrektorów, psychologów i pedagogów z powiatu łęczyckiego zaproszonych z inicjatywy Komendanta Powiatowego Policji w Łęczycy podinsp. Zbigniewa Gruszczyńskiego z którymi rozmawialiśmy o zagrożeniach – rozpoznawaniu i unikaniu ich, przekazywaniu informacji na temat niebezpieczeństw związanych z uzależnieniem od narkotyków i dopalaczy. W ramach przedsięwzięcia chcieliśmy nawiązać skuteczny dialog na linii Policja – Szkoła na rzecz przeciwdziałania zjawisku uzależnień. Aby pokazać problem wieloaspektowo do współpracy zaprosiliśmy Wojciecha Frankowskiego Powiatowego Inspektora Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Łęczycy, Elżbietę Wencel Dyrektora Powiatowej Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Łęczycy.

Spotkanie rozpoczął Komendant Powiatowy Policji w Łęczycy podinsp. Zbigniew Gruszczyński, który witając zaproszonych gości podkreślił wagę i znaczenie wszechstronnej współpracy na rzecz przeciwdziałania zjawisku zażywania narkotyków i dopalaczy przez młodzież.

Kolejno głos zabrał Wojciech Frankowski, który omówił zagadnienie” Działania prowadzone przez Powiatowy Inspektorat Sanitarny w ramach przeciwdziałania wprowadzania do obrotu lub wprowadzania środków zastępczych – dopalaczy”.

Następnym punktem spotkania był program przygotowany przez Justynę Szczepaniak i Anetę Granosik z Powiatowej Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Łęczycy, pn: „Uzależniony nastolatek – o co tak naprawdę chodzi?”. Panie zainteresowały uczestników spotkania autorskim filmem na temat przyczyn powstania uzależnień.

Swoją prezentację na temat odpowiedzialności karnej osób nieletnich i procedury dla pedagogów przedstawiła mł. asp. Agata Bierzyńska z Zespołu ds. Nieletnich i Patologii łęczyckiej Policji. Wcześniej policjantka zaprezentowała walizkę edukacyjną, która jest wyposażona w różnego rodzaju atrapy narkotyków i przedmioty służące do ich ukrywania. Kolejną część Forum zajął asp. sztab. Mirosław Jabłoński, p. o. Naczelnika Wydziału Prewencji, który zaprezentował główne cele i założenia programu „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa” oraz aplikacji „Moja Komenda”, przedstawił również dzielnicowych z terenu miasta Łęczyca według podziału obowiązującego od 1 marca br.

Powrót na górę strony