Zachowaj bezpieczny odstęp - Informacje - Komenda Powiatowa Policji w Łęczycy

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Zachowaj bezpieczny odstęp

Panujące warunki atmosferyczne nie sprzyjają użytkownikom pojazdów. Mokra i śliska jezdnia, dodatkowo leżące na jezdni liście powodują, że droga hamowania znacznie się wydłuża. W takich warunkach bardzo ważne jest zachować bezpieczny odstęp od poprzedzającego pojazdu. Z tego właśnie powodu w przeciągu doby policjanci interweniowali przy dwóch kolizjach.

25 października 2018 roku około tuż po 16 dyżurny łęczyckiej policji otrzymał informację o zdarzeniu drogowym do którego doszło na ulicy Ozorkowskie Przedmieście w Łęczycy. Policjanci pracujący na miejsce ustalili, że kierująca skodą nie zachował należytej ostrożności i uderzyła w tył poprzedzającego pojazdu marki Mazda.

Niezachowanie bezpiecznego odstępu od pojazdu poprzedzającego było również powodem kolizji na ulicy Ozorkowskiej. Do tego zdarzenia doszło 26 października 2018 roku około godz. 6.40. Tym razem kierowca renault scenic najechał na tył opla corsy.

Na szczęście skutkiem tych zdarzeń był jedynie uszkodzone pojazdy, a policyjny alkotest wykazał, że kierowcy uczestniczący w kolizjach byli trzeźwi. Sprawców ukarano mandatami.

Wciąż na naszych drogach panują trudne warunki. Zła nawierzchnia dróg połączona z opadami atmosferycznymi znacznie wydłuża drogę hamowania pojazdu. Łatwiej też kierującym wpaść w poślizg i nie zapanować nad samochodem. Policjanci apelują o dostosowanie prędkości jazdy do warunków panujących na drodze !!.