Akcja Znicz 2018 - Informacje - Komenda Powiatowa Policji w Łęczycy

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Akcja Znicz 2018

Wkrótce 1 listopada Dzień Wszystkich Świętych, w tym czasie należy się spodziewać zwiększonego ruchu w rejonie cmentarzy jak i na drogach tranzytowych. Duży ruch pojazdów w połączeniu z wcześniej zapadającym zmrokiem i niesprzyjającymi warunkami meteorologicznymi powodują znaczący wzrost zagrożenia bezpieczeństwa na drogach. Policjanci apelują o szczególną rozwagę.

Jak co roku w tym okresie rozpoczną się działania „znicz 2018". Akcja rozpocznie się 31 października i potrwa do 4 listopada. Policjanci w tym okresie będą pełnić służbę głównie w rejonach cmentarzy oraz na głównych ciągach komunikacyjnych. Mundurowi przede wszystkim będą kierować ruchem drogowym, a także wskazywać na pobliskie parkingi ułatwiać bezpieczny powrót do domu. Jak co roku zachęcamy do skorzystania z komunikacji publicznej, jeśli zaś będziemy musieli dojechać w rejon nekropolii własnym transportem zapoznajmy się z mapami przedstawiającymi zmiany w organizacji ruchu obowiązującymi w tym okresie.

Policjanci apelują :

-pozostawiajmy samochody w miejscach gdzie nie zabraniają nam tego przepisy , nie powodujmy zagrożenia bezpieczeństwa, a także nie blokujmy ruchu innym,

-zwracajmy szczególną uwagę na pieszych,

-zadbajmy o własną widoczność

-pomagajmy sobie wzajemnie

-nie zostawiajmy w pojazdach przedmiotów wartościowych

Na terenie pow. łęczyckiego 1 listopada 2018 roku zmiana organizacji ruchu nastąpi w miejscowości Tum, gm. Góra św. Małgorzaty.

Tam na drodze gminnej prowadzącej do cmentarza od godz. 6.00 do godz. 22.00 będzie obowiązywał ruch jednokierunkowy. W tym celu znak B-2 „zakaz wjazdu” umieszczony zostanie od drogi powiatowej relacji: Tum – Góra św. Małgorzaty. Wjazd na drogę gminną ( dojazd do cmentarza) będzie możliwy od strony drogi wojewódzkiej W-703, relacji Łęczyca – Piątek.