Trwa akcja Znicz 2018 - Informacje - Komenda Powiatowa Policji w Łęczycy

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Trwa akcja Znicz 2018

31 października 2018 roku policjanci z łęczyckiej komendy rozpoczęli akcję „Znicz 2018”. Podczas niespełna dwóch dni działań policjanci pracowali przy czterech zdarzeniach drogowych. Wszystkie zostały zakwalifikowane jako kolizje. Przyczyną dwóch były zwierzęta na drodze.

Tegoroczna akcja „Znicz” będzie trwała do 4 listopada 2018 roku. Jak dotychczas na drogach powiatu łęczyckiego doszło do czterech zdarzeń drogowych, w których nie było osób rannych. Do pierwszego zdarzenia doszło 31 października 2018 roku około godz. 9.00. W Łęczycy na ul.Al.Jana Pawła II zderzyły się dwie osobówki. Jak wstępnie ustalono kierowca peugota podczas zmiany pasa ruchu wjechał w tył fiata brava. Przyczyną dwóch kolejnych były zwierzęta. 31 października miejscowości Łubno, gm. Daszyna wprost przed koła jadącego motoroweru na jezdnię wybiegł pies, zaś 1 listopada w Jarochówku przed peugota z przydrożnego rowu sarna. Dwie osobówki lusterkami zderzyły się w Witoni. Informację o kolizji dyżurny łęczyckiej policji otrzymał tuż po 17 w dzień Wszystkich Świętych. Osoby, które uczestniczyły w zdarzeniach nie odniosły obrażeń, a kierowcy byli trzeźwi.

Apelujemy do kierowców o ostrożną jazdę, zgodną z przepisami ruchu drogowego i zdrowym rozsądkiem, a do pieszych o korzystaniu z elementów odblaskowych. Wszystkim użytkownikom dróg przypominamy, że bezpieczeństwo na drogach głównie zależy od nas samych, od decyzji, które podejmujemy.