Podsumowanie Akcji Znicz 2018 - Informacje - Komenda Powiatowa Policji w Łęczycy

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Podsumowanie Akcji Znicz 2018

W tym roku akcja Znicz 2018 trwała 5 dni. W tym czasie zauważalny był zwiększony ruch w rejonie cmentarzy jak i na drogach tranzytowych. Na terenie powiatu łęczyckiego nie odnotowano wypadków drogowych.

Od 31 października do 4 listopada na drogach powiatu łęczyckiego doszło do sześciu zdarzeń drogowych. Wszystkie zostały zakwalifikowane jako kolizje. Do groźnie wyglądającego w skutkach zdarzenia doszło 4 listopada tuż przed 22 w miejscowości Nagórki gm. Grabów. Jak wstępnie ustalono 40-letni mieszkaniec Łodzi kierując pojazdem marki Renault Kango na prostym odcinku drogi stracił panowanie nad pojazdem, zjechał z jezdni i uderzył w przydrożne drzewo. Badanie alkotestem wykazało, że kierowca prowadził auto mając ponad promil alkoholu w organizmie. Poza nim nie było innych osób w pojeździe.

Przekraczanie dopuszczalnej prędkości oraz niezachowanie bezpiecznego odstępu od poprzedzającego pojazdu to jedne z najczęstszych przyczyn zdarzeń drogowych. Apelujemy, by w ten jesienny czas kierowcy zwolnili i zachowali czujność na drodze. Za kierownicę wsiadali trzeźwi i wypoczęci.