HAPPENING pod nazwą ,,WIDOCZNI- BEZPIECZNI” - Informacje - Komenda Powiatowa Policji w Łęczycy

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

HAPPENING pod nazwą ,,WIDOCZNI- BEZPIECZNI”

Aby uczcić Światowy Dzień Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych Komenda Powiatowa Policji w Łęczycy wraz ze Szkołą Podstawową im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Piątku była współorganizatorem HAPPENINGU pod nazwą ,,WIDOCZNI- BEZPIECZNI”.

Światowy Dzień Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych tego roku był obchodzony 18 listopada. Aby uczcić to wydarzenie 28 listopada 2018 roku na terenie Szkoły Podstawowej w Piątku odbył się Happening pod nazwą ,,WIDOCZNI -BEZPIECZNI”. W to wydarzenie włączyli się policjanci z łęczyckiej komendy na czele z I Zastępcą Komendanta Powiatowego mł.insp. Andrzejem Bukowieckim. Celem tego przedsięwzięcia było podnoszenie świadomości w zakresie bezpiecznego poruszania się po drogach, co jednocześnie wpisało się w kampanię „Twoje światło – Twoje bezpieczeństwo”. Odbiorcami byli uczniowie ich rodzice oraz lokalna społeczność. Uroczystość rozpoczęła się apelem na holu szkolnym oraz występami artystycznymi dzieci. Uczniowie klas pierwszych zostali obdarowani kamizelkami odblaskowymi ufundowanymi także przez Radę Rodziców i odblaskami przez KPP w Łęczycy w ramach działań „Odblaskowe Pierwszaki”. Głos zabrał I z-ca Komendant Powiatowego mł.insp. Andrzej Bukowiecki, dziękując wszystkim za propagowanie bezpieczeństwa na drodze, edukację w takim właśnie wydaniu, dobre praktyki szkolne wypływające na środowisko lokalne. Po uroczystościach w szkole odbył się Marsz Milczenia w Środku Polski z logotypami – hasłami przygotowanymi w ramach zajęć klasowych, Happening w Środku Polski „WIDOCZNI - BEZPIECZNI”. Przy Urzędzie Gminy dołączyli miejscowi włodarze. W samym środku Polski przy kopule Geometrycznego Środka Polski odbyła się rozmowa kierowana nt. „WIDOCZNI BEZPIECZNI” prowadzona między innymi pod kierunkiem I Zastępcy Komendanta KPP w Łęczycy. Przez cały dzień cała społeczność szkolna nosiła odblaskowe kamizelki i różne odblaski, by w taki sposób apelować do dorosłych o bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

Składamy serdeczne podziękowania dla Pani Krystyny Grabowskiej Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Józefa Piłsudskiego w Piątku za możliwość włączenia się w tak szczytny cel oraz jej zaangażowanie w propagowanie i szerzenie bezpieczeństwa wśród uczniów i lokalnych mieszkańców.