Informacje

Święto Policji 2016

11 lipca 2016 roku przed budynkiem Komendy Powiatowej Policji w Łęczycy odbyły się uroczyste obchody Święta Policji 2016.

W obecności szanownych gości: Posła na Sejm Piotra Polaka, Senatora Przemysława Błaszczyka, Starosty Powiatu Łęczyckiego Wojciecha Zdziarskiego, Burmistrza Miasta Łęczyca Krzysztofa Lipińskiego przedstawicieli władzy samorządowej, służb mundurowych oraz instytucji współpracujących świętowaliśmy 97 rocznicę powołania Policji. Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi mł. insp. Dariusz Walichnowski, Komendant Powiatowy Policji w Łęczycy podinsp. Zbigniew Gruszczyński wraz ze Starostą Łęczyckim i Burmistrzem Miasta Łęczyca wręczyli policjantkom i policjantom nominacje na wyższe stopnie policyjne. Łącznie awansowało 32 funkcjonariuszy. Uroczystość była doskonałą okazją aby wyróżnić policjantów, którzy w tym roku brali udział w różnych konkursach i podziękować im za trud włożony w godne reprezentowanie komendy. Mł.asp. Amadeusz Kościelski zajął I miejsce w IX Edycji Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Dzielnicowych „Dzielnicowy Roku”, w tym samym konkursie sierż. sztab. Mariusz Kowalski zajął XI miejsce. Panowie drużynowo zajęli pierwsze miejsce w województwie łódzkim. Sierż. Andrzej Milczarek i sierż. Bartosz Cybulski zajęli VIII miejsce w Ogólnopolskich Zawodach Policjantów Prewencji Turnieju Par Patrolowych „Patrol Roku 2016”. sierż. Łukasz Estal również uplasował się na VIII miejscu w Eliminacjach Wojewódzkich Ogólnopolskiego Turnieju Ruchu Drogowego. st. sierż. Jacek Ziółkowski zajął V miejsce w Wojewódzkich Eliminacjach do XVI Kynologicznych Mistrzostw Polski. Natomiast st.sierż. Damian Tybińskowski zajął miejsce na podium w IV Mistrzostwach Polskich Służb Mundurowych w Kickboxingu.

W ramach tegorocznych obchodów rozegraliśmy międzywydziałowy Turniej Halowej Piłki Nożnej o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Łęczycy. Zwyciężyła drużyna z Wydziału Prewencji. Statuetkę najlepszego zawodnika zdobył Łukasz Bednarski, na miano najlepszego bramkarza zasłużył Paweł Anuszewski, najsympatyczniejszym piłkarzem turnieju został Mariusz Zadrąg.

W tym dniu pamiętaliśmy o poległych. Obok kwiatów złożonych podczas uroczystości pod tablicą upamiętniającą pomordowanych przez NKWD w Katyniu Komendantów KPP w Łęczycy Komendant podinsp. Zbigniew Gruszczyński wraz z zastępcą kom. Krzysztofem Balcerem złożyli kwiaty i zapalili znicz na grobie pierwszego Komendanta Powiatowej Policji Państwowej w Łęczycy Jana Kierońskiego. Ku czci ich pamięci.

24 lipca 2016 roku w dniu Święta Policji w Parafii p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Błoniu kapelan Policji sprawował Mszę Świętą w intencji policjantów i pracowników policji Komendy Powiatowej Policji w Łęczycy. W uroczystości udział wziął Komendant Powiatowy Policji w Łęczycy podinsp. Zbigniew Gruszczyński, I Zastępca kom. Krzysztof Balcer oraz policjanci i pracownicy cywilni komendy.