Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odwiedź Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa

Zachęcamy do odwiedzenia aplikacji Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Korzystając z programu każdy mieszkaniec naszego regionu może sam zadbać o bezpieczeństwo. Zareagować na zagrożenia i podzielić się spostrzeżeniami a także sprawdzić czy w danej okolicy jest bezpiecznie. Możesz mieć na to wpływ.

Aplikacja Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa to innowacyjne narzędzie, służące głównie poprawie bezpieczeństwa mieszkańców. Oznacza to, że każdy mieszkaniec naszego regionu może sam zadbać o bezpieczeństwo. Zareagować na zagrożenia i podzielić się spostrzeżeniami a także sprawdzić czy w danej okolicy jest bezpiecznie.

Za pomocą interaktywnej strony można przekazywać informacje o zagrożeniach występujących w Twojej okolicy m.in. o przestępstwach najbardziej uciążliwych społecznie, tj.: kradzież cudzej rzeczy, kradzież z włamaniem, rozbój, uszkodzenie rzeczy, wymuszenie, bójka, pobicie, uszczerbek na zdrowiu, oszustwo na wnuczka i na policjanta oraz przestępstwa na tle seksualnym, przestępstwa narkotykowe związane z posiadaniem i udzielaniem innej osobie środków odurzających lub substancji psychotropowych, przestępczość nieletnich, uwzględnione zostały także wybrane kategorie przestępstw gospodarczych, informacje o zagrożeniach w ruchu drogowym i wypadkach drogowych.

Po uzyskaniu sygnału Policja weryfikuje uzyskane informacje. Osoby, które wprowadziły zagrożenie na mapę mogą sprawdzić jej stan weryfikacji. Nowe zgłoszenie oznaczone jest kolorem zielonym, zmieniony na żółty oznacza weryfikację. Potwierdzone zgłoszenie oznaczone jest na czerwono, niepotwierdzone oznaczone jest kolorem szarym. Dzięki takiemu rozwiązaniu na mapach znajdują się bardziej szczegółowe informacje, dotyczące również niższych szczebli podziału terytorialnego, w tym dzielnic, osiedli, ulic.

Przypominamy: Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa opiera się na informacjach skatalogowanych w trzech kategoriach: w pierwszym filarze gromadzone są informacje z policyjnych systemów informatycznych; drugi filar to część interaktywna z bezpośrednim udziałem mieszkańców, przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego oraz organizacji pozarządowych; trzeci filar opiera się o informacje pozyskane od obywateli z wykorzystaniem platformy wymiany informacji.

UWAGA! "Mapa" nie służy do zgłaszania potrzeby pilnej interwencji Policji.
W tego typu przypadkach należy korzystać z numerów alarmowych 112, 997.

Prosimy o odpowiedzialne korzystanie z aplikacji.

Każde naniesione na mapę zagrożenie wywoła odpowiednią reakcję Policji.

 

 

Powrót na górę strony