Komenda Powiatowa Policji w Łęczycy

Aktualności

Zobacz SPOT
Krajowa Mapa Zagrożeń

Najcześciej czytane

 1. Sto litrów krwi na stulecie Policji

  Po takim hasłem policjanci z łęczyckiej komendy organizują zbiórkę krwi. Cel jest jeden – zebrać sto litrów krwi dla uczczenia setnej rocznicy powstania Policji, którą będziemy świętować w przyszłym roku. Inauguracyjna zbiórka odbędzie się już 23 kwietnia 2018r. Przez budynkiem komendy stanie mobilny punkt poboru krwi, w którym każdy będzie mógł włączyć się w akcję i oddać ten cenny dar życia. Zaczynamy w stulecie odzyskania niepodległości i kończymy w setną rocznice powstania Policji. Zapraszamy wszystkich.

 2. Świadomy = Odpowiedzialny

  Kontynuując cykl działań profilaktycznych na temat odpowiedzialności karnej wśród młodzieży, tym razem policjanci odwiedzili podstawówkę w Piątku. Podczas dwóch zaplanowanych lekcji poza omówieniem tego zagadnienia mundurowi w ramach zajęć z doradztwa zawodowego przyszłym absolwentom przybliżyli pracę w policji uświadamiając, że łamanie prawa może mieć wpływ na wybór kariery zawodowej.

 3. Skradziony „tir” wartości blisko 450 tys. złotych wrócił do właściciela

  Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi wspólnie z funkcjonariuszami z łęczyckiej komendy odzyskali skradziony ciągnik siodłowy wraz z naczepą. Mienie warte blisko 450 tys.złotych trafiło do prawowitego właściciela, a 35 – letni kierowca pojazdu do policyjnego aresztu. Prokuratura Rejonowa w Łęczycy wszczęła w tej sprawie śledztwo.

 4. Życzenia Komendanta Głównego z okazji Święta Policji

  Z okazji Święta Policji, Komendant Główny Policji nadinsp. dr Jarosław Szymczyk w imieniu własnym i kierownictwa złożył specjalne życzenia wszystkim policjantkom, policjantom i pracownikom Policji.

 5. Znalezisko z okresu II Wojny Światowej

  Policjanci z łęczyckiej komendy zabezpieczali teren stanowiska archeologicznego na którym znaleziono 9 min pochodzących z okresu II Wojny Światowej.

 6. Uprawiał konopie na działce

  Funkcjonariusze wydziału kryminalnego łęczyckiej komendy policji zlikwidowali uprawę konopi indyjskich. Hodowcą nielegalnych roślin był 35-latek, który przestępczy proceder prowadził na działce ogrodniczej na terenie Łęczycy. Za takie przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 7. Kontrabanda na targowisku

  11 grudnia 2018 roku policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej zabezpieczyli na jednym z targowisk działających na terenie łęczyckiego powiatu 6 kilogramów suszu tytoniowego. Nielegalny towar w bagażniku osobówki ukrywała 63 - letnia kobieta. Jeszcze tego samego dnia usłyszała zarzuty posiadania wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy.

 8. Zarzut za posiadanie amfetaminy

  Kryminalni łęczyckiej komendy zatrzymali 30 – latka i zabezpieczyli blisko 19 gram amfetaminy. Przestępstwo jest zagrożone karą do 3 lat pozbawienia wolności.

 9. Zadbajmy o bezpieczeństwo przed świętami!

  Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. Dla wielu z nas jest to czas zakupów, wyjazdów z domu oraz związanego z tym zamieszania. W tej wielkiej gorączce świątecznej zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i bliskich. Aby okres świąteczno – noworoczny był dla wszystkich spokojny i bezpieczny warto skorzystać z porad , którymi jak co roku dzielą się policjanci:

 10. Uwaga na kieszonkowców

  Policja ostrzega i apeluje nie dajmy się okraść pamiętajmy, że nasze bezpieczeństwo w dużym stopniu zależy od nas samych. Nieuwaga, roztargnienie, nie pilnowanie swoich rzeczy osobistych to główne przyczyny kradzieży. Policjanci z Łęczycy w ostatnim okresie otrzymali zgłoszenia dotyczące kradzieży portfeli z dokumentami, a także pieniędzmi. Do tego typu zdarzeń doszło w rejonie targowiska miejskiego. Policja ostrzega przed złodziejami.

Linki

Tagi

nietrzeźwy rowerzysta dzielnicowy Boże Ciało 2018 kradzież z włamaniem ślubowanie porozumienie weekend na drodze kradzież rozbójnicza substancje psychotropowe nietrzeźwa matka krazdzież z włamaniem ruch drogowy włamanie bójka i pobicie próby samobójcze oszustwo działania ruchu drogowego akcyza ustawa o ochronie zwierząt program profilaktyczny marihuana prolilaktyka nietrzeźwi profilaktyka po służbie Turniej święto policji uszkodzenie mienia poszukiwania poszukiwany odblaski fałszywy alarm wychłodzenie organizmu ferie prewencja program niewybuch uratowana przez policjantów uprowadzenie pasy nietrzeźwy kierujący narkotyki nietrzeźwi kierujący kontrabanda kryminalni wypadek drogowy kradzież rozbój podsumowanie debata