Komenda Powiatowa Policji w Łęczycy

Aktualności

Zobacz SPOT
Krajowa Mapa Zagrożeń
HISTORIA ŁĘCZYCKIEJ POLICJI NA KARTACH KALENDARZA

Najcześciej czytane

 1. Wandale w rękach łęczyckich policjantów

  Policjanci z wydziału kryminalnego zatrzymali trzech mężczyzn, którzy na terenie Łęczycy umieścili napisy związane ze środowiskiem pseudokibicowskim niszcząc przy tym kamerę monitoringu. Za zniszczenie mienia grozi kara do 5 lat więzienia. Jeden z zatrzymanych dodatkowo odpowie za nielegalne posiadanie amunicji, co jest zagrożone karą do 8 lat pozbawienia wolności.

 2. Policyjna Akademia Bezpieczeństwa 2019 r – eliminacje powiatowe

  16 października 2019 roku na terenie Szkoły Podstawowej nr 4 w Łęczycy odbyły się powiatowe eliminacje XIV edycji ,, Konkursu sprawności fizycznej i wiedzy o bezpieczeństwie” w ramach programu „Policyjna Akademia Bezpieczeństwa”. W konkursie skierowanym do uczniów szkół podstawowych udział wzięły 4 drużyny drugoklasistów. Zwycięska drużyna będzie reprezentować powiat łęczycki w eliminacjach wojewódzkich.

 3. 2200 sztuk „lewych” papierosów

  Policjanci wydziału kryminalnego łęczyckiej komendy na terenie gm. Świnice Warckie zabezpieczyli 2200 sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy. Właścicielem towaru okazał się 40 – letni mieszkaniec gminy, a wartość uszczuplenia podatku akcyzowego „lewych” papierosów to blisko 1900 zł. Za taki czyn grozi wysoka kara grzywny albo pozbawiania wolności do lat 3, bądź obie te kary łącznie.

 4. Policjanci dla przedszkolaków

  Policjanci z łęczyckiej komendy w trosce o bezpieczeństwo najmłodszych spotkali się z przedszkolakami z Daszyny oraz Łęczycy. Pierwszych odwiedzili dzielnicowi zaś początkujący uczniowie z Niepublicznego Przedszkola im. św. Urszuli Ledóchowskiej zawitali do miejscowej komendy. Podczas spotkania mundurowi omówili zasady bezpiecznego zachowania w domu i na drodze. Nie obyło się bez prezentów.

 5. Życzenia Komendanta Głównego z okazji Święta Policji

  Z okazji Święta Policji, Komendant Główny Policji nadinsp. dr Jarosław Szymczyk w imieniu własnym i kierownictwa złożył specjalne życzenia wszystkim policjantkom, policjantom i pracownikom Policji.

 6. Policjanci szkolili z samoobrony pracowników GOPS-u

  29 maja 2019 roku funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Łęczycy szkolili pracowników Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Piątku, z technik samoobrony. Lekcja była inicjatywą ścisłej współpracy kierownictwa placówki z dzielnicowymi Posterunku Policji w Piątku. Wszystko po to, aby czuli się bezpieczniej.

 7. Amatorzy mocnych trunków wyeliminowani z ruchu

  Pomimo wielu apeli o zachowanie ostrożności na drodze, dostosowanie prędkości do warunków atmosferycznych oraz wsiadanie za kierownicę trzeźwym nadal zdarzają się osoby, które swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem narażają na niebezpieczeństwo siebie i innych użytkowników dróg. Tylko w miniony weekend policjanci wyeliminowali z ruchu 6 nietrzeźwych kierujących pojazdami. Dwóch z nich uczestniczyło w zdarzeniach drogowych.

 8. Zatrzymany za posiadanie marihuany

  Policjanci wydziału kryminalnego łęczyckiej komendy zatrzymali 25 - latka podejrzanego o posiadanie marihuany. Mężczyzna dwie dilerki tego narkotyku ukrywał w kieszeni spodni. Za posiadanie narkotyków grozi kara do 3 lat więzienia.

 9. Odsłonięcie tablicy poświęconej przodownikowi Stanisławowi Urbankowi

  13 września 2019 roku w Piątku odbyły się uroczystości związane z odsłonięciem tablicy poświęconej przodownikowi Stanisławowi Urbankowi Komendantowi Posterunku Policji Państwowej w Piątku. W uhonorowaniu pamięci uczestniczył nadinsp. Andrzej Łapiński Komendant Wojewódzki Policji w Łodzi. Symbolicznego odsłonięcia tablicy umieszczonej na ścianie budynku Posterunku Policji w Piątku dokonał Damian Urbanek - prawnuk zamordowanego przez niemieckich najeźdźców przodownika Stanisława Urbanka.

 10. Zarzut za posiadanie amfetaminy

  Kryminalni łęczyckiej komendy zatrzymali 30 – latka i zabezpieczyli blisko 19 gram amfetaminy. Przestępstwo jest zagrożone karą do 3 lat pozbawienia wolności.

Linki

Tagi