Komenda Powiatowa Policji w Łęczycy

rekrutacja

Aktualności

Zobacz SPOT
Krajowa Mapa Zagrożeń
HISTORIA ŁĘCZYCKIEJ POLICJI NA KARTACH KALENDARZA

Najcześciej czytane

 1. Podejrzany o przestępstwa na tle seksualnym zatrzymany

  3 grudnia 2019 roku policjanci zatrzymali mężczyznę, który w celu zaspokojenia seksualnego prezentował małoletnim poniżej 15 roku życia inne czynności seksualne. 33-latek podejrzany o dwa takie przestępstwa wpadł po tym jak miał zamiar dokonać kolejnego. Zgodnie z kodeksem karnym za tego typu czyny grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

 2. „Mikołajkowa zbiórka krwi” - „Oczko” od Mikołaja

  Chcąc uczcić dzień św. Mikołaja policjanci z łęczyckiej komendy wraz z przedstawicielami Klubu HDK PCK „Strażak” przeprowadzili akcję krwiodawstwa. Chęć niesienia pomocy potrzebującym przyciągnęła 24 darczyńców, z których po weryfikacji 21 wcielając się w rolę św. Mikołaja podarowało blisko 9,5 litra życiodajnego płynu. W dowód uznania za najpiękniejszy dar, odznakę zasłużonego honorowego dawcy krwi odebrał łęczycki policjant.

 3. Odsłonięcie tablicy poświęconej przodownikowi Stanisławowi Urbankowi

  13 września 2019 roku w Piątku odbyły się uroczystości związane z odsłonięciem tablicy poświęconej przodownikowi Stanisławowi Urbankowi Komendantowi Posterunku Policji Państwowej w Piątku. W uhonorowaniu pamięci uczestniczył nadinsp. Andrzej Łapiński Komendant Wojewódzki Policji w Łodzi. Symbolicznego odsłonięcia tablicy umieszczonej na ścianie budynku Posterunku Policji w Piątku dokonał Damian Urbanek - prawnuk zamordowanego przez niemieckich najeźdźców przodownika Stanisława Urbanka.

 4. Groźny wypadek na W-703.Policja apeluje o ostrożność!

  Niedostosowanie prędkości do warunków drogowych, nadmierna prędkość, prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu, a także lekkomyślność kierowców to wciąż najczęstsze przyczyny zdarzeń drogowych. Minionej doby w Wilczkowicach na W-703 dachowała osobówka. 37 – letni kierowca trafił do szpitala. Policjanci apelują – zwolnijmy, zachowajmy maksimum ostrożności, aby na naszych drogach nie dochodziło do niepotrzebnych tragedii.

 5. Na czym polega praca w policji

  Dlaczego dzielnicowy nazywany jest „policjantem pierwszego kontaktu”, czym zajmuje się „drogówka” oraz jakie zadania wykonują policjanci pionu kryminalnego?. Na te oraz inne pytania uczniów szkoły podstawowej w Topoli Królewskiej odpowiadali stróże prawa z Łęczycy. Wszystko po to, aby słuchaczom wyjaśnić na czym polega praca w policji oraz jakie są korzyści płyną z tego zawodu.

 6. Policjanci szkolili z samoobrony pracowników GOPS-u

  29 maja 2019 roku funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Łęczycy szkolili pracowników Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Piątku, z technik samoobrony. Lekcja była inicjatywą ścisłej współpracy kierownictwa placówki z dzielnicowymi Posterunku Policji w Piątku. Wszystko po to, aby czuli się bezpieczniej.

 7. Sprawcy wykroczeń trafili do aresztu

  Dwóch sprawców wykroczeń trafiło do aresztu śledczego. 22-latek wpadł w ręce policjantów, po tym jak kierując rowerem naruszył przepis drogowy, a 34-latek ukradł butelkę alkoholu. Okazało się, że obaj sprawcy wykroczeń byli poszukiwani przez sąd do obycia kary aresztu.

 8. Policjanci dla przedszkolaków

  Policjanci z łęczyckiej komendy w trosce o bezpieczeństwo najmłodszych spotkali się z przedszkolakami z Daszyny oraz Łęczycy. Pierwszych odwiedzili dzielnicowi zaś początkujący uczniowie z Niepublicznego Przedszkola im. św. Urszuli Ledóchowskiej zawitali do miejscowej komendy. Podczas spotkania mundurowi omówili zasady bezpiecznego zachowania w domu i na drodze. Nie obyło się bez prezentów.

 9. Uroczysta zbiórka z okazji Święta Służby Cywilnej

  12 listopada 2019 roku w auli Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi odbyła się uroczysta zbiórka z okazji Święta Służby Cywilnej. Podczas obchodów wyróżniono kilkudziesięciu pracowników garnizonu łódzkiego za wzorowe wykonywanie obowiązków służbowych. Jedno wyróżnienie trafiło również do łęczyckiej komendy policji.

 10. Zarzut za posiadanie amfetaminy

  Kryminalni łęczyckiej komendy zatrzymali 30 – latka i zabezpieczyli blisko 19 gram amfetaminy. Przestępstwo jest zagrożone karą do 3 lat pozbawienia wolności.

Linki

Tagi