Komenda Powiatowa Policji w Łęczycy

Aktualności

Zobacz SPOT
Krajowa Mapa Zagrożeń

Najcześciej czytane

 1. Sto litrów krwi na stulecie Policji

  Po takim hasłem policjanci z łęczyckiej komendy organizują zbiórkę krwi. Cel jest jeden – zebrać sto litrów krwi dla uczczenia setnej rocznicy powstania Policji, którą będziemy świętować w przyszłym roku. Inauguracyjna zbiórka odbędzie się już 23 kwietnia 2018r. Przez budynkiem komendy stanie mobilny punkt poboru krwi, w którym każdy będzie mógł włączyć się w akcję i oddać ten cenny dar życia. Zaczynamy w stulecie odzyskania niepodległości i kończymy w setną rocznice powstania Policji. Zapraszamy wszystkich.

 2. Historia łęczyckiej policji na kartach kalendarza

  Policyjny kalendarz na 2019 rok powstał z okazji jubileuszu 100. rocznicy powołania Policji Państwowej. Zawarte na jego kartach fotografie między innymi przedstawiają sylwetki funkcjonariuszy, którzy służyli w łęczyckiej jednostce w okresie międzywojennym. Dodatkowo w kalendarium opisane są wydarzenia, które dokumentują służbę i życie funkcjonariuszy II Rzeczypospolitej. Pomysłodawcą inicjatywy jest Komendant Powiatowy Policji w Łęczycy mł.insp.mgr Zbigniew Gruszczyński.

 3. Mianowania na stanowiska starszych dzielnicowych

  Komendant Powiatowy Policji w Łęczycy podinsp. Zbigniew Gruszczyński wręczył rozkazy personalne o mianowaniu na nowo utworzone stanowisko starszego dzielnicowego.

 4. Policjanci zabezpieczyli ponad 5 kilogramów marihuany

  Kryminalni z łęczyckiej komendy zatrzymali mężczyznę podejrzanego o wytwarzanie znacznej ilości środków odurzających oraz ich posiadanie. Ne terenie jego rodzinnej posesji policjanci zabezpieczyli ponad 5.5 kilograma marihuany zaś w jego miejscu zamieszkania dodatkowe 70 gramów tego narkotyku. 38 – latek usłyszał już zarzuty i decyzją prokuratury został objęty policyjnym dozorem.

 5. Noworoczny włamywacz trafił w ręce policjantów

  10 stycznia 2019 roku policjanci zatrzymali 19 – letniego mieszkańca Łęczycy, który w Nowy Rok włamał się do galerii alkoholi. Kilka dni później wrócił na miejsce przestępstwa usiłując pokonać zabezpieczenia placówki. Okazało się, że przestępczy proceder prowadził już w 2017 roku. Mężczyzna usłyszał trzy zarzuty kradzieży z włamaniem w tym jeden dotyczący jego usiłowania. Takie przestępstwa zagrożone są karą do 10 lat pozbawienia wolności.

 6. Próbowali okraść myjnie samochodową, są w rękach policjantów

  8 stycznia 2019 roku policjanci z łęczyckiej komendy zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o usiłowanie włamania. Sprawcy chcieli ukraść skrzynki wrzutowe z pieniędzmi umieszczone w myjni automatycznej. Dodatkowo jeden z nich odpowie za zniszczenie mienia. Usiłowanie kradzieży z włamaniem zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności, zaś drugie z przestępstw do lat 5. Teraz za swoje czyny odpowiedzą przed sądem.

 7. Znalezisko z okresu II Wojny Światowej

  Policjanci z łęczyckiej komendy zabezpieczali teren stanowiska archeologicznego na którym znaleziono 9 min pochodzących z okresu II Wojny Światowej.

 8. Nietrzeźwy kierujący zatrzymany dzięki reakcji świadka

  Czujnością i godną naśladowania postawą wykazał się mieszkaniec powiatu łęczyckiego, który zwrócił uwagę na podejrzanie jadący samochód. Mężczyzna przekazał informację stróżom prawa, a kiedy pojazd się zatrzymał uniemożliwił kierowcy dalszą jazdę. Jak się okazało osobowym renault kierowała 46 – letnia kobieta, która miała w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Za swoje zachowanie odpowie teraz przed sądem.

 9. Korzystając z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa możesz uratować komuś życie

  Policjanci apelują do mieszkańców powiatu, aby w przypadku, kiedy ci dysponują informacją na temat osób bezdomnych, potrzebujących pomocy i tych, którym grozi wychłodzenie, korzystali z możliwości powiadomienia Policji poprzez oznaczenie miejsc na „Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa”. Policjanci zapewniają, że te sygnały nie pozostaną bez odzewu i natychmiast podjęte zostaną działania, mające sprawdzić, czy ktoś nie potrzebuje pomocy. W aplikacji należy odnaleźć miejsce, zaznaczyć i skorzystać z funkcji opisu, aby służby mogły dotrzeć do potrzebujących jak najszybciej.

 10. Przechodzień zapobiegł wychłodzeniu 44-latka

  Dzięki czujności przechodnia i szybkiej interwencji dzielnicowych z łęczyckiej komendy uratowany przed wychłodzeniem został nietrzeźwy mężczyzna. 44-latek leżał na chodniku przy jednej z ulic na terenie miejscowości Grabów. Niska temperatura panująca na zewnątrz mogła okazać się dla niego śmiertelnym zagrożeniem.

Linki

Tagi

pasy Boże Ciało 2018 poszukiwany fałszywy alarm nietrzeźwi rozbój ślubowanie porozumienie krazdzież z włamaniem uratowana przez policjantów Turniej uszkodzenie mienia działania ruchu drogowego włamanie próby samobójcze podsumowanie program bójka i pobicie uprowadzenie kryminalni ferie prewencja poszukiwania oszustwo narkotyki niewybuch kradzież z włamaniem program profilaktyczny akcyza dzielnicowy po służbie nietrzeźwa matka kradzież rozbójnicza marihuana wychłodzenie organizmu profilaktyka nietrzeźwy rowerzysta kontrabanda debata ustawa o ochronie zwierząt kradzież prolilaktyka weekend na drodze wypadek drogowy substancje psychotropowe odblaski nietrzeźwi kierujący nietrzeźwy kierujący ruch drogowy święto policji