Areszt dla 31- letniego agresora - Informacje - Komenda Powiatowa Policji w Łęczycy

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt dla 31- letniego agresora

Najbliższe trzy miesiące w areszcie spędzi 31 – letni mężczyzna podejrzany o spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu oraz rozbój. Za to przestępstwo grozi kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z łęczyckiej komendy zatrzymali 31–letniego mieszkańca pow. łęczyckiego, który na terenie miasta zadając uderzenia pięścią spowodował obrażenia ciała u 34 – letniego mężczyzny. Poszkodowany trafił do szpitala. 25 sierpnia 2018 roku około godz. 2.30 policjanci zostali skierowani na jedną z ulic w Łęczycy, gdzie zespół karetki pogotowia udzielał pomocy rannemu 34-latkowi. Mężczyzna  miał zostać zaatakowany przez o trzy lata młodszego sprawcę, który po zadaniu ciosów uciekł. Policjanci jeszcze tego samego dnia zatrzymali agresora, który trafił do policyjnego aresztu. Mężczyzna w chwili zatrzymania był nietrzeźwy.

Dodatkowo policjanci udowodnili zatrzymanemu, że tej samej nocy dokonał rozboju. Jak wynika z dotychczasowych ustaleń 39-latek około godz. 1.00 tego samego dnia, miał zostać napadnięty i okradziony na terenie Łęczycy . Sprawcy to dwóch mężczyzn, którzy pobili i przewrócili go na chodnik, a następnie ukradli pieniądze, biżuterię oraz telefon komórkowy. Straty pokrzywdzony wycenił na 3800 zł. 27 sierpnia 2018 roku sąd na wniosek prokuratury wobec 31 – letniego sprawcy zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu. Za takie przestępstwo grozi kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności. Niewykluczone, że zatrzymany odpowie za swoje czyny w warunkach tak zwanej recydywy, czyli powrotu do przestępstwa. Zatrzymanie drugiego ze sprawców jest tylko kwestią czasu.