Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

„Policyjna Akademia Bezpieczeństwa” - eliminacje powiatowe

30 października 2018 roku w Szkole Podstawowej nr 4 w Łęczycy odbyły się eliminacje powiatowe XIII Edycji Konkursu sprawności fizycznej i wiedzy o bezpieczeństwie „Policyjna Akademia Bezpieczeństwa”. Konkurs skierowany był do uczniów z klas drugich szkół podstawowych. Spośród 10 zgłoszonych do rywalizacji drużyn została wyłoniona zwycięska, która będzie reprezentować powiat łęczycki w finale wojewódzkim.

W zawodach wzięły udział pary złożone z dziewczynki i chłopca, którzy reprezentują swoją szkołę. Do tegorocznej XIII już edycji konkursu przystąpiło dziesięć drużyn ze szkół podstawowych z terenu powiatu łęczyckiego. Dzieci zmierzyły się z testem z wiedzy na temat bezpiecznych zachowań i zagadnień z ruchu drogowego a potem pokonywały tor przeszkód. Zmagania zawodników obserwował m.in. I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Łęczycy mł.insp. Andrzej Bukowiecki, który podziękował wszystkim uczniom oraz ich opiekunom za zaangażowanie w to przedsięwzięcie. Po konkursie komisja podsumowała wyniki osiągnięte przez uczestników wyłaniając zwycięską parę, która będzie reprezentować powiat na szczeblu wojewódzkim.

Po emocjonującej rywalizacji drużyn I miejsce zajęła reprezentacja Szkoły Podstawowej w Topoli Królewskiej w składzie: Nikola Nawrocka i Fabian Skoczylas, II miejsce przypadło drużynie ze Szkoły Podstawowej w Witoni reprezentowanej przez Julię Szczęsną oraz Adama Kaczorowskiego a na trzecim stopniu podium uplasowała się drużyna ze Szkoły w Mazewie w składzie Maja Olejniczak i Bartosz Zagajewski. Wszystkie dzieci otrzymały dyplomy i upominki a zwycięska drużyna wyjedzie na finał, który odbędzie się 16 listopada 2018 roku w Łodzi.

Serdeczne podziękowania składamy Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 w Łęczycy za udostępnienie pomieszczeń do przeprowadzenia konkursu oraz wsparcie w jego realizację.