Amatorzy mocnych trunków wyeliminowani z ruchu - Informacje - Komenda Powiatowa Policji w Łęczycy

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Amatorzy mocnych trunków wyeliminowani z ruchu

Pomimo wielu apeli o zachowanie ostrożności na drodze, dostosowanie prędkości do warunków atmosferycznych oraz wsiadanie za kierownicę trzeźwym nadal zdarzają się osoby, które swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem narażają na niebezpieczeństwo siebie i innych użytkowników dróg. Tylko w miniony weekend policjanci wyeliminowali z ruchu 6 nietrzeźwych kierujących pojazdami. Dwóch z nich uczestniczyło w zdarzeniach drogowych.

12 października 2019 roku tuż po godz. 12.00 na drodze krajowej nr 91 w Łęczycy doszło do zderzenia trzech pojazdów. Jak wynika ze wstępnych ustaleń kierowca bmw jadąc w kierunku Łodzi zjechał na przeciwny pas ruchu, gdzie zderzył się z audi, a następnie uderzył w stojące na skrzyżowaniu auto. Jak się okazało 27 – letni kierowca bmw nie posiadał uprawnień do kierowania, a w jego organizmie był blisko promil alkoholu. Na szczęście nikt nie doznał poważnych obrażeń ciała. Do kolejnego zdarzenia z udziałem nietrzeźwego doszło 13 października 2019 roku około godz. 16.40. W miejscowości Leszcze zderzył się nissan z osobowym renault. Wstępną przyczyną tej kolizji było nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu przez 60 – letniego kierowcę nissana, który kierował autem mając ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Z konsekwencjami jazdy na podwójnym gazie musi liczyć się 61 – letni motorowerzysta, który został zatrzymany w Łęczycy oraz 44 – latek, który kierował na terenie Daszyny renault z dwoma promilami. Dwaj pozostali nieodpowiedzialni kierowcy to użytkownicy jednośladów, których z jazdę w stanie nietrzeźwości policjanci ukarali wysoką grzywną.

Nietrzeźwi kierowcy to jedno z największych zagrożeń w ruchu drogowym, dlatego policjanci z komendy powiatowej policji w Łęczycy nadal będą prowadzić intensywne działania zmierzające do eliminowania uczestników ruchu drogowego znajdujących się pod działaniem alkoholu lub środków odurzających. Pamiętajmy, jeśli widzimy podejrzanie zachowującego się kierującego, reagujmy. Twoje zgłoszenie może uratować komuś zdrowie, a nawet życie.