Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

Od połowy września 2016 roku mieszkańcy Łęczycy za pomocą Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa mogą zgłaszać zagrożenia, które w ich ocenie mają wpływ na bezpieczeństwo. Każdy sygnał jest przez policjantów sprawdzany. Podsumowanie pierwszego półrocza 2017 roku.

Narzędzie jakim jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa zostało stworzone, aby zapewnić mieszkańcom łatwiejszy kontakt z Policją. Dzięki aplikacji można szybko i anonimowo zgłaszać zagrożenia, których wyeliminowanie może znacznie wpłynąć na bezpieczeństwo w miejscu zamieszkania.

Policja sprawdza każde naniesione na mapę zagrożenie. Osoby, które wprowadziły informację na Mapę mogą w każdej chwili zweryfikować etap podjętych działań. Nowe zgłoszenie oznaczone jest kolorem zielonym, zmieniony na żółty oznacza weryfikację. Potwierdzone zgłoszenie oznaczone jest na czerwono, niepotwierdzone oznaczone jest kolorem szarym.

Dzielnicowi w czasie spotkań ze społeczeństwem prowadzonych na terenie całego powiatu łęczyckiego rozmawiają i promują to narzędzie. Wyjaśniają cel funkcjonowania oraz mechanizm wprowadzania zagrożeń. Tylko w ciągu ostatnich trzech miesięcy (tj. kwietnia, maja i czerwca) policjanci zorganizowali 80 spotkań z mieszkańcami.

W pierwszym półroczu bieżącego roku odnotowaliśmy 115 zgłoszeń, z czego 59 zostało potwierdzonych. 53 zgłoszenia po weryfikacji zakwalifikowano jako niepotwierdzone, trzy uznano za błąd. Najwięcej zgłoszeń dotyczyło zagrożeń związanych z nieprzestrzeganiem przepisów w ruchu drogowym, tj. przekraczanie dozwolonej prędkości - 34, nieprawidłowe parkowanie – 27. W kolejnych kategoriach zagrożeń najczęściej wskazywano: dzikie wysypiska śmieci – 8, spożywanie alkoholu w miejscach niedozwolonych – 14. Zachęcamy do korzystania z programu.

UWAGA! "Mapa" nie służy do zgłaszania potrzeby pilnej interwencji Policji.
W tego typu przypadkach należy korzystać z numerów alarmowych 112, 997.

Prosimy o odpowiedzialne korzystanie z aplikacji.

Każde naniesione na mapę zagrożenie wywoła odpowiednią reakcję Policji.

 

Powrót na górę strony