Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci w „walce” z nietrzeźwymi

Praktycznie, każdy kierujący zatrzymany do kontroli jest badany na trzeźwości. Jak się okazuje nie wszyscy są odpowiedzialni i wsiadają za kierownice nie zważając jakim są zagrożeniem dla innych użytkowników dróg. Tylko podczas wczorajszej akcji „Trzeźwy poranek” policjanci zbadali 125 kierowców na zawartość alkoholu, z czego trzech wsiadło za kierownicę pod jego działaniem. Pamiętajmy, że prowadzenia pojazdu pod wpływem alkoholu to nie tylko konsekwencje prawne.

Konsekwencje prawne za prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu to wysoka grzywna, zatrzymanie prawa jazdy i kara do 2 lat więzienia. Ale warto pamiętać, że jazda pod wpływem alkoholu może być przyczyną zdarzeń drogowych, co w konsekwencji naraża innych użytkowników dróg na utratę zdrowia, a nawet życia. Dlatego policjanci prowadzą działania mające na celu ujawnianie i eliminowanie z ruchu kierujących pod wpływem alkoholu, w tym wzmożone kontrole stanu trzeźwości. Tak było minionej doby podczas akcji „Trzeźwy poranek”. Od wczesnych godzin porannych w rożnych punktach policjanci sprawdzali stan trzeźwości kierujących pojazdami. Kontroli poddano 124 kierowców, z czego trzech wsiadło za kierownicę pod jego działaniem. Poza utrata prawa jazdy czekają ich teraz surowe konsekwencje prawne.

Apelujemy o zdecydowaną reakcję wobec pijanych kierowców. Gdy widzimy, że za kierownicę wsiada osoba nietrzeźwa nie bądźmy obojętni i wezwijmy policję. Pamiętajmy, że każda ilość wypitego alkoholu obniża koncentrację, zmniejsza szybkość reakcji oraz powoduje błędną ocenę odległości i prędkości. Pamiętajmy, że nietrzeźwy kierowca to zagrożenie dla niego samego, ale także dla innych uczestników ruchu drogowego.

asp.szt. Mariusz Kowalski

Powrót na górę strony