Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

ROADPOL Safety Days – „Żyj i ratuj życie”

Siedem dni trwały działania ROADPOL Safety Days, których hasłem przewodnim było: „Żyj i ratuj życie”. Europejski Tydzień Mobilności koordynowany był przez Europejską Organizację Policji Ruchu Drogowego ROADPOL przy wsparciu między innymi. Komisji Europejskiej i Europejskiej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego (ETSC). W tym czasie na drogach powiatu łęczyckiego doszło do jednego wypadku a policjanci zatrzymali 6 nietrzeźwych kierowców.

ROADPOL Safety Days to coroczna kampania Policji ruchu drogowego państw będących członkami ROADPOL oraz innych podmiotów z obszaru bezpieczeństwa ruchu drogowego, ukierunkowana na realizację założeń zgodnych z WIZJĄ ZERO – zero ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych. Poza kontrolą przestrzegania przepisów ruchu drogowego prowadzone były działania profilaktyczne, których celem było podniesienie świadomości w zakresie bezpieczeństwa użytkowników dróg. Podczas tygodniowych działań policjanci ruchu drogowego wyeliminowali 6 nietrzeźwych kierowców. Niechlubnym rekordzistą był 29-latek zatrzymany na terenie gminy Grabów. W organizmie rowerzysty było ponad 3 promile alkoholu. Za złamanie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów odpowie 30-letni kierowca opla, który „wpadł w ręce” mundurowych 21 września na terenie gminy Łęczyca. W poniedziałek, 19 września policjanci pracowali na miejscu wypadku drogowego, do którego doszło na ulicy Stodolnianej w Piątku. Tam kierująca volkswagenem podczas włączania się do ruchu nie ustąpiła pierwszeństwa rowerzyście. 85-latek z obrażeniami ciała trafił do szpitala. 63-letnia kobieta, która kierowała osobówką była trzeźwa. Okoliczności tego wypadku wyjaśni postępowania prowadzone przez łęczyckich policjantów pod nadzorem prokuratury rejonowej w Łęczycy.
Bezpieczeństwo w ruchu drogowym to jedno z priorytetowych zadań policji. Dlatego mundurowi nieustanie prowadzą wszelkie dziania, dążąc do wyeliminowania tych użytkowników dróg, którzy łamią przepisy. Musimy pamiętać, że te zmieniły się w kwestii konsekwencji. Surowe kary w poszczególnych obszarach obowiązują już od początku roku, a od kliku dni funkcjonuje ich obostrzenie. Zróbmy wszystko, aby nie narażać siebie na konsekwencje karne a przede wszystkim na utratę zdrowia czy nawet życia - również innych użytkownik dróg.
/asp.szt. Mariusz Kowalski/

Powrót na górę strony