Informacje dla osób głuchoniemych i słabo słyszących
Osoby głuchonieme i słabosłyszące mogą kontaktować się z Komendą Powiatową Policji w Łęczycy osobiście zgłaszając się w siedzibie jednostki przy ulica Ozorkowskie Przedmieście 4 oraz za pośrednictwem:
- telefonu (za pośrednictwem osoby przybranej) – 47 84 231 00
- faksu –47 84 231 14
- poczty elektronicznej – komendant@leczyca.ld.policja.gov.pl
- w sytuacja nagłych wysyłając SMS na numer 723 694 594
Zgodnie z obowiązującą od dnia 1 kwietnia 2012 roku ustawą o języku migowym i innych środkach komunikowania się osoba uprawniona może skorzystać z pomocy osoby przybranej, tzn. osoby, która ukończyła 16 lat i została wybrana przez osobę uprawnioną w celu ułatwienia porozumienia się z osobą uprawnioną i udzielenia jej pomocy w załatwianiu spraw w organach administracji publicznej.
Ponadto w sprawach skomplikowanych lub w sytuacji braku możliwości skorzystania z pomocy osoby przybranej, osoba uprawniona może skorzystać z pomocy tłumacza języka migowego lub tłumacza-przewodnika, powoływanego przez KWP w Łodzi na tę okoliczność.
Osoba, która zamierza skorzystać z usługi tłumacza, powinna zgłosić ten fakt w komendzie ze wskazaniem wybranej metody komunikowania się (PJM, SJM, SKOGN) na co najmniej 3 dni robocze przed planowaną wizytą, z wyłączeniem sytuacji nagłych.
Zgłoszenie potrzeby skorzystania z pomocy tłumacza języka migowego (PJM, SJM, SKOGN)
Usługa tłumacza jest bezpłatna dla osób niepełnosprawnych w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych (Dz. U z 2011 r., Nr 127, poz. 721 z późn. zm.).
Pliki do pobrania
-
Zgłoszenie potrzeby skorzystania z pomocy tłumacza języka migowego.
25.5 KBDokument tekstowy. Zgłoszenie potrzeby skorzystania z pomocy tłumacza języka migowego (PJM, SJM, SKOGN).